Projeler

Yeni Bulvarlarımız

Kuzey Çevre Yolu İlimizde bir tane çevre yolu bulunmaktadır. Bu da Ankara-Erzincan istikametine giden çevre yoludur. Bu çevre yolu şehir merkezinin içinde kalmıştır. Bu sebeple acil olarak kuzey çevre yolunun ve bağlantı yollarının açılması gerekmektedir. TCK tarafından proje çalışmaları başlatılan çevre yolunun yapım çalışmaları takip edilerek hızlandırılması planlanmıştır. Kızılırmak Kuzey Sahil Yolu Kızılırmak’ın şehir merkezi tarafındadır. Bağdat Caddesi ile Yeni Karşıyaka Köprüsünü birbirine bağlayan yoldur. Toplam uzunluğu 6.500 metredir.

Kızılırmak Güney Sahil Yolu Kızılırmak’ın Üniversite tarafındadır. RTE bulvarı ile Kayseri Caddesini, oradan da Karşıyaka Köprüsünü birbirine bağlayan yoldur. Toplam uzunluğu 5.200 metredir. TCDD Güney Yolu TCDD ile TÜDEMSAŞ’ın güneyindedir. Kayseri Caddesi ile Toptancılar Caddesini birbirine bağlayan yoldur. Bu yolun açılmasıyla aynı zamanda Yenişehir Bölgesi ile Gültepe ve Kümbet bölgeleri birbirine bağlanmış olacaktır. Toplam uzunluğu 1.600 metredir.

Abdul Vahabi Gazi Caddesi ile Gökçekler Caddesini Birleştiren Yol Abdul Vahabi Gazi Caddesi, şu anki haliyle Tapu Kadastro Bölge Müdürlüğü önündeki kavşakta sonlanmaktadır. Abdul Vahabi Gazi Caddesi ile Gökçekler Caddesini birbirine bağlayan yoldur. Toplam uzunluğu 600 metredir. Ak Şemsettin Caddesi ile Necmettin ERBAKAN Caddesini Birleştiren Yol Fatih Mahallesinde Ak Şemsettin Caddesi ile Şeyh Şamil Mahallesinde Necmettin ERBAKAN Caddesi birleştirilecektir. Bu yolun açılmasıyla aynı zamanda Organize Sanayi Bölgesi, Alibaba Mahallesi ile oradan da Fatih Mahallesi ile birbirine bağlanmış olacaktır. Kuzey çevre yoluna paralel bir yol açılmış olacaktır. Toplam Uzunluğu 7.000 metredir.